راهبند پارکینگ کنترلی


امروز

به تجهیزاتی که مسیر عبوری را مسدود می کنند تا بر روی عبور و مرور کنترل بیشتری داشته باشید راه بند میگویند. راهبند ها هم برای افراد و هم برای خودروها استفاده می شوند. در حقیقت راهبند ها یک تجهیزات کنترل تردد هستند که  به دو صورت راهبند بازویی و راهبند امنیتی ضد انتحاری تقسیم بندی می شوند که ما در این مطلب راهبند بازویی یا پارکینگ را به شما معرفی می کنیم.

مطمئنا همه شما راه بند پارکینگ را در تمام پارکینگ های شهر خود مشاهده کرده اید و از قبل با آن آشنایی دارید. راهبند بازویی و پارکینگ برای تردد متفاوت تولید شده اند و کاربرد آن ها در بسیاری از اماکن مانند پارکینگ های عمومی، پارکینگ های مجتمع های مسکونی و اداری، ورودی شهرک های صنعتی و سازمان ها و… زیاد است. امکان نصب انواع بازو در راهبند ها وجود دارد که می توان به تلسکوپی، تاشو ۹۰ درجه و ۱۸۰ درجه، فنس دار اشاره کرد. البته با این قابلیت عالی می توان از راهبند ها در امکان مختلف استفاده کرد. 


راهبند

انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ بازویی

راهبند های اتوماتیک بازویی به دو نوع راهبند الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک دسته بندی می شوند. راهنبد های برقی الکتروهیدرولیک قدرت بالاتری دارند و امکان تردد محدود را فراهم کرده اند. راهبند های الکترومکانیکی در مدل های تردد نامحدود، تردد کم و تردد متوسط تولید شده اند. مدل نامحدود راهبند های الکترومکانیک مانند راهبند های الکتروهیدرولیکی در میزان قدرت و تردد محدودیت نداشته و برای اماکن پر تردد مناسب می باشند. مدل های تردد متوسط، موتوری با قدرت کم دارد به همین دلیل تعداد عملکرد آن دارای محدودیت است و می‌ تواند نیاز بسیاری از افراد را تامین نماید. اگر تمایل به سفارش خرید و نصب راهبند پارکینگ بازویی ریموت کنترلی دارید حتما به سایت ایمن فیکس مراجعه کنید و می توانید از خدمات شرکت نصب راهبند اتوماتیک پارکینگ به منظور نصب این سیستم کنترل تردد استفاده کنید.


سفارش خرید و نصب راه بند کنترلی

معرفی انواع راهبند اتوماتیک از لحاظ بازو

راهبند های پارکینگ از لحاظ سیستم محرک یا همان موتور، نوع بازو و سرعت به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. بوم های مختلفی برای راهبند های اتوماتیک بازویی طراحی شده که امکان استفاده از آن ها را در هر مکانی فراهم کرده است. راهبند های اتوماتیک بازویی به سه نوع فنس دار، تاشو و تلسکوپ تقسیم بندی می شوند. راهبند بازویی تلسکوپی یکی از رایج ترین سیستم های کنترل تردد در بازار بوده و در بازوی آن می توان طول را افزایش و کاهش داد. طول بازو راهبند های بازوی تلسکوپی بسته به مدل آن ها از ۴ و ۸ متر قابل تغییر بوده و اگر عرض مسیر از ۴ متر کمتر باشد باید بازوی معمولی استفاده شود. راهبند های بازوی معمولی مانند راهبند های بازویی فنس دار هستند اما در راهبند های بازویی فنس دار نرده هایی بر روی بازو قرار داده شده که فضای پایین و بالای بازو را مسدود کرده است و تا شیش متر قابل نصب می باشد. بازوی تاشو و ۹۰ درجه در مکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد و امکان دارد بازوی معمولی با سقف برخورد کند استفاده می شود. راهبند اتوماتیک بازویی ۱۸۰ درجه مانند مدل قبلی در مکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد استفاده می شود اما بعد از باز شدن همراه با راستا با راهبند قرار می گیرد‌‌. 


قیمت راهبند بازویی

قیمت راهبند اتوماتیک پارکینگ

شماری از مدل های راهبند های الکتروهیدرولیک نسبت به راهبند های الکترومکانیک قدرت بیشتری دارند به همین دلیل ممکن است قیمت آن ها کمی بالاتر باشد. البته تعدادی از راهبند های الکتروهیدرولیک وارداتی هستند به مراتب قیمت آن ها نسبت به راهبند های الکترومکانیک بالاتر است. راهبند الکترومکانیک در مدل نامحدود می تواند با راهبند های الکتروهیدرولیک برابری کند، اما قیمت‌ آن ها نسبت به راهبند های الکتروهیدرولیکی مناسب تر است. در بازار راهبند هایی با مدل های مختلف موجود است که هر کدام دارای قابلیت‌ های مختلفی هستند. راهبند هایی که به انواع سیستم های کنترل تردد و دسترسی قابلیت اتصال داشته باشند ارزش خرید بالایی دارند. 


نصب راهبند اتوماتیک

نکات ضروری در خرید راهبند

اولین نکته ای که در خرید راهبند باید به آن توجه کنید این است که ویژگی های ظاهری راهبند را ملاکی برای خرید قرار ندهید، چرا که راهبند های که در بازار وجود دارند امکان دارد از نظر ظاهری کیفیت عالی داشته باشند اما ممکن است از لحاظ تکنولوژی و فنی ساده باشند و کیفیت لازم را نداشته باشند. بنابراین همواره سعی کنید از مکان های معتبر این تجهیزات را خریداری کنید. به منظور سفارش خرید و نصب راهبند پارکینگ بازویی ریموت کنترلی می توانید از سایت معتبر ایمن فیکس این محصولات را تهیه کنید. همچنین در خرید راهبند باید به لوازم جانبی آن توجه کنید، به طور مثال چشمی ایمنی، تعداد ریموت و کلید دستی از مواردی هستند که در کنار این تجهیزات قرار دارند. البته همانطور که اشاره کردیم بسته به مدل راهبند ممکن است تعداد این لوازم جانبی متغیر باشد. اگر قصد دارید برای مکان هایی که به نور کافی دسترسی ندارید راهبند تهیه کنید پیشنهاد می شود راهبند بوم ال ای دی دار را تهیه کنید یا می توانید ال ای دی را بر روی راهبند نصب کنید. 


راهبند نگهبانی

چه تجهیزاتی همراه با راهبند ارائه می شود

راهبند های اتوماتیک دارای لوازم جانبی مختلفی هستند. بنابراین بسته به مدل راهبند لوازم جانبی آن ها متفاوت است. پنل کنترل دژبانی و ریموت کنترل از راه دور از تجهیزات جانبی هستند که در کنار راهبند های امنیتی سیستم های کنترل تردد قرار داده شده است و با راهبند ها سازگاری دارند. همچنین ممکن است در کنار شماری از مدل های راهبند پارکینگ تجهیزات دیگری مانند چراغ راهنمایی، فلاشر و ال ای دی، سیستم های تشخیص مواد مخدر و منفجره و…وجود داشته باشد تا عملکرد این سیستم را بهینه تر کند. البته این تجهیزات کمک زیادی به استفاده آسان تر و راحت تر از سیستم کنترل تردد می کنند و وجود آن ها در کنار سیستم ضروری است. 


راه بند پارکینگ شخصی

مشخصات بهترین راهبند اتوماتیک

 راهبند های اتوماتیک پارکینگ برای انتقال قدرت موتور از گیربکس استفاده می کنند، بنابراین شکل ساختاری آن ها باید به گونه ای طراحی شود که گیربکس و موتور هماهنگی بالایی با یکدیگر داشته باشند. از مشخصات مهم بهترین راه بند اتوماتیک پارکینگ می توان به قابلیت آن به سیستم های کنترل تردد اشاره کرد. جنس بدنه این محصولات باید استحکام بالایی داشته باشد و از آلیاژهای فلزی مستحکم تولید شده باشد. رنگ بدنه راهبند های اتوماتیک پارکینگ بگونه ای است که در شرایط آب و هوایی مختلف بازدهی مطلوبی داشته و از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین این سیستم ها از راه دور قابل کنترل هستند و با ریموت کنترل می شوند. 

ضرورت بکارگیری راهبند های اتوماتیک پارکینگ

اگر در مکان های عمومی از راه بند اتوماتیک پارکینگ استفاده شود تاثیر زیادی در افزایش ایمنی دارد. توجه کنید راهبند اتوماتیک پارکینگ جایگزینی برای درب پارکینگ نیست صرفا وسیله ای است که بتوان عبور مرور خودروها را در یک محوطه یک مجموعه کنترل و نظارت کرد. با نصب کردن راهبند اتوماتیک در پارکینگ های عمومی می توانید از اتلاف وقت جلوگیری کنید، چرا که سرعت باز و بسته شدن راهبند های اتوماتیک پارکینگ بسیار بالا است و در عرض یک دقیقه خودرو های زیادی در پارکینگ رفت و آمد می کنند. راهبند های اتوماتیک جایگزین بسیار عالی برای درب های اتوماتیک هستند که درب های اتوماتیک علاوه بر اتلاف وقت باعث بی نظمی و اختلال در پارکینگ می شود.


گیت ورودی پارکینگ

سفارش خرید و نصب راهبند پارکینگ بازویی ریموت کنترلی

در خرید راهبند باید به طول درب ورود و خروج توجه داشته باشید تا بتوانید متناسب با طول درب راهبند با بوم مناسب خریداری کنید. اگر درب پارکینگ شما طول زیادی دارد باید از دو راهبند در سمت راست و چپ استفاده کنید. امروزه تکنولوژی پیشرفت های چشمگیری داشته به طوری که تجهیزات و سیستم های کنترلی تولید شده اند که نیاز جوامع امروزی را تامین می کنند. یکی از این تجهیزات پیشرفته و مدرن که در بسیاری از مکان های عمومی مشاهده می شود، راهبند پارکینگ بازویی ریموت دار است. نگهبان های کارخانه ها یا پارکینگ ها می توانند با ریموت این سیستم کنترل عبور و مرور، ورود و خروج خودرو های که وارد کارخانه می شوند را کنترل کنند. با توجه به اهمیت استفاده از این نوع سیستم، راهبند ها در بازار در برند های مختلفی موجود هستند. 


راهبند الکترونیکی

مزیت استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ

در راهبند اتوماتیک قابلیت نصب دوربین مداربسته وجود دارد و می توانید در پارکینگ های عمومی از این مزیت استفاده کنید. همچنین مزایای اصلی استفاده از این راهبند ها را هدف امنیتی در نظر می گیریم. البته مزیت استفاده از این راهبند ها در کنترل ترافیک بسیار زیاد است، چرا که باعث می شود در زمان شلوغی امور را تحت مدیریت و کنترل خود بگیرید تا هرج و مج و بی نظمی ایجاد نشود. با استفاده از این راهبند های اتوماتیک پارکینگ می توانید مشخصات سرنشینان و پلاک اتومبیل یا در کل مشخصات اتومبیل را به درستی تحت کنترل خود قرار دهید و آن را ثبت کنید تا از هرگونه اتفاقات ناخواسته مانند سرقت جلوگیری کنید. قیمت راهبند پارکینگ بسیار مقرون به صرفه تر از درب های پارکینگ است. شما به راحتی می توانید با استفاده از راهبند اتوماتیک در محوطه پارکینگ از درب های معمولی استفاده کنید تا در زمانی که نگهبان حضور ندارد یا در مواقع تعطیلی امنیت لازم ایجاد شود. 

مناسب ترین راهبند اتوماتیک پارکینگ

ممکن است با خود فکر کنید چه نوع راهبند اتوماتیک بازویی برای شما مناسب است. به دلیل سیستم های محرک برقی و کیفیت قطعاتی که در راهبند های پارکینگ به کار گرفته شده هر کدام محدودیت هایی در تعداد عملکرد دارند، بنابراین باید راهبند پارکینگی خریداری کنید که متناسب با نوع کاربرد شما باشد، به طور مثال اگر قرار است راهبند پارکینگ را برای پارکینگ های پرتردد خریداری کنید بهتر است راهبند الکتروهیدرولیک را انتخاب کنید که امکان تردد نامحدود داشته باشد. بنابراین تعداد تردد در طول شبانه روز را مد نظر قرار دهید. نکته بعدی که باید در خرید راهبند پارکینگ با توجه کنید محدودیت‌ های مسیر عبور می باشد. توجه کنید اگر مسیر عبوری پارکینگ دارای محدودیت سخت می باشد نباید از بازو های تلسکوپی و معمولی استفاده کنید در این مواقع شما می توانید از بازو های ۱۸۰ درجه تاشو یا بازو های تاشو ۹۰ درجه استفاده کنید. 

شرکت خرید و فروش و نصب راهبند اتوماتیک

همانطور که با خواندن این مقاله متوجه شدید راهبند ها انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای قیمت و امکانات مخصوص خود هستند. سایت ایمن فیکس با توجه به نیاز شما توانسته راهبند های بازویی با کیفیتی ارائه دهد تا با سفارش خرید و نصب راهبند پارکینگ بازویی ریموت کنترلی بتوانید نیاز خود را تامین کنید. بنابراین با خواندن این مقاله متوجه شدید که به منظور کنترل ورود و خروجی پارکینگ و سرعت بخشیدن به تردد از این دستگاه ها استفاده می شود. امروزه سفارش خرید و نصب راهبند پارکینگ بازویی ریموت کنترلی در پارکینگ های عمومی و پارکینگ هتل ها و… افزایش یافته است و اگر شما تصمیم به خرید راهبند های پارکینگ بازویی ریموت دار دارید به سایت ایمن فیکس مراجعه کنید.  Call Now Buttonپشتیبانی ایمن فیکس 🗣 09126788378